Blizny i rozstępy

Blizny oraz rozstępy nie są powodem do wstydu, jednak rozumiemy, że mogą wpływać na dyskomfort. Dlatego proponujemy trzy wiodące metody ich usuwania. Należą do nich:

• Plazma medyczna

W pełni bezpieczny zabieg. Plazmę wytwarza się dzięki działaniu łuku elektrycznego powstającego między głowicą aparatury a skórą. Działanie ogranicza się do niewielkiej powierzchni, pozwala więc na bezpieczne usuwanie np. blizn, jak również zmian potrądzikowych bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Wysoka temperatura zabija drobnoustroje, zapobiegając zakażeniom oraz komplikacjom.

• Mezoterapia igłowa

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Profesjonalnie wykonany pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji blizn czy rozstępów.

Niektóre cenne substancje czynne mają tak duże cząsteczki, że ze zwykłych kosmetyków (wcieranych w skórę) nie są one w stanie przeniknąć przez naskórek. By przetransportować je w głąb skóry, stosuje się mezoterapię igłową, czyli wstrzykiwanie preparatów o bogatym składzie na głębokość 1-2 mm. Seria zabiegów potrafi w bardzo dobry sposób zredukować niedoskonałości.

• Nici PDO liftingujące

Tak jak wiele popularnych obecnie zabiegów kosmetycznych, tak i nici PDO przywędrowały do nas z Korei. Nici PDO to rozpuszczalne włókna wprowadzane pod skórę w miejscach, które mają zostać skorygowane. Z biegiem czasu nici są wchłaniane przez tkankę, stymulując produkcję kolagenu. Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po 2-3 tygodniach, a po 2-3 miesiącach osiągają maksymalny poziom. Następnie utrzymują się nawet do 2 lat.