Tkanka tłuszczowa

Zbędna tkanka tłuszczowa? To nie problem. W Studio Mirabilis mamy odpowiednią gamę zabiegów, które wspomogą walkę z nadwagą. Należą do nich:

• Mezoterapia igłowa

Niektóre cenne substancje czynne mają tak duże cząsteczki, że ze zwykłych kosmetyków (wcieranych w skórę) nie są one w stanie przeniknąć przez naskórek. By przetransportować je w głąb skóry, stosuje się mezoterapię igłową, czyli wstrzykiwanie preparatów o bogatym składzie na głębokość 1-2 mm. Zwykle stosuje się serię 5-6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji efekt można utrzymać przez nawet 2-3 lata. Zabiegi wykonuje się najczęściej na skórze twarzy, ale można go zastosować także na innych partiach ciała.

• Dermomasaż

Nazywany jest także masażem próżniowym. Polega na tym, że głowica aparatu zasysa fałd skóry i masuje go specjalnymi rolkami. Zabieg ten niesie wiele korzyści nie tylko estetycznych, ale i zdrowotnych. Dzięki niemu można nie tylko rozbić tkankę tłuszczową, zlikwidować cellulit i modelować sylwetkę. Pozwala on także na odzyskanie jędrności skóry, poprawia krążenie, zmniejsza rozstępy i blizny.

• Ultradźwięki

Stosowane w kosmetologii aparaty ultradźwiękowe zwykle wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości 1 Mhz. Te niesłyszalne dla ludzkiego ucha fale dźwiękowe oddziałują na organizm na wiele sposobów. W zabiegach kosmetycznych korzysta się przede wszystkim z tego, że powodują zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Sprawia to, że cenne substancje z rozmaitych preparatów łatwiej przenikają w głąb skóry. Ultradźwięki pobudzają również krążenie i metabolizm, a także stymulują wytwarzanie kolagenu.