Naczynka

Skóra naczyniowa wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Wspomagamy na każdym etapie – od wyboru właściwego zabiegu po utrzymanie optymalnego efektu. Zapraszamy do skorzystania z następujących zabiegów:

• Terapia naczyniowa laserem

Teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynka, to częsty defekt kosmetyczny. Najbardziej dokuczają zmiany widoczne w obrębie twarzy, ale zdarzają się także na innych częściach ciała. Nieestetyczne czerwone lub fioletowe „pajączki” można jednak usunąć. Jedną z najpopularniejszych metod jest terapia laserowa. Podczas zabiegu wiązka lasera, działając wysoką temperaturą, zamyka uszkodzone naczynka i przywraca skórze jednolitą barwę.

• Koagulator

Zabieg elektrokoagulacji pozwala na szybkie, skuteczne i trwałe zamykanie popękanych naczynek krwionośnych. Można dzięki niemu pozbyć się nieestetycznych czerwonych lub sinych zmian potocznie nazywanych pajączkami. Elektrokoagulacja polega na przepuszczeniu przez pęknięte naczynko prądu o wysokiej częstotliwości. W ten sposób wytwarzana jest wysoka temperatura, która powoduje „przypalenie” białek zawartych w skórze. Jednak nie ma czego się obawiać, zabieg jest mało bolesny i zupełnie bezpieczny, stosowany w medycynie i kosmetyce od wielu lat.

• Plazma medyczna

Plazma to czwarty stan skupienia materii – obok postaci stałej, ciekłej i gazowej. Jest bardzo nietrwała, więc mimo że osiąga niesamowicie wysokie temperatury (5000-6000°C), nie stwarza zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. Plazmę wytwarza się dzięki działaniu łuku elektrycznego powstającego między głowicą aparatury a skórą. Działanie ogranicza się do niewielkiej powierzchni, pozwala więc na bezpieczne usuwanie np. blizn, zmarszczek, zmian potrądzikowych czy nadmiaru skóry (z powiek, okolic uszu itd.) bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Wysoka temperatura zabija drobnoustroje, zapobiegając zakażeniom i komplikacjom.