Oczyszczanie twarzy

Zapraszamy na pełne oczyszczanie skóry. Zadbamy o to, aby była maksymalnie gładka i pozbawiona niedoskonałości. Nauczymy Cię również zasad odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko nawrotów problemów.

• Kwasy złuszczające

W celu niemechanicznego złuszczenia naskórka często używa się rozmaitych kwasów owocowych. Kwasy AHA (alfahydroksykwasy) rozpuszczają się w wodzie, BHA (betahydroksykwasy) w tłuszczach. Łagodnymi (niezbyt skoncentrowanymi) kwasami przeprowadza się peelingi powierzchniowe. Polegają one na doprowadzeniu do złuszczenia naskórka na grubości 0,06-0,45 mm. Pomaga to oczyścić skórę, nieco ją wygładzić i lekko rozjaśnić przebarwienia.

• Peeling kawitacyjny

Ten rodzaj peelingu wykorzystuje działanie ultradźwięków. Przesuwana po wilgotnej skórze specjalna głowica zamienia wilgoć w parę. Powstające w ten sposób mikroskopijne bąbelki pękają, rozbijając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Zabieg oczyszcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i jako wstęp do dalszych zabiegów, np. masek.

oczyszczanie twarzy

• Mikrodermabrazja

To wyjątkowy rodzaj mikropeelingu. Mikrodermabrazję przeprowadza się specjalnymi głowicami pokrytymi diamentem, korundem lub glinem albo emitującymi strumień którejś z tych substancji. Kryształki delikatnie ścierają martwy naskórek i pobudzają krążenie. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się czysta, gładka, wyrównuje się jej powierzchnia, spłycają się zmarszczki i blizny. Aby uzyskać optymalny efekt, należy przeprowadzić serię 6-10 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

• Oczyszczanie manualne

Ten zabieg polega na ręcznym usunięciu zanieczyszczeń: makijażu, nadmiaru sebum, martwego naskórka, zaskórników i krost. Najpierw powierzchowne zanieczyszczenia usuwane są mleczkiem lub pianką. Następnie skórę tonizuje się, peelinguje i pokrywa maseczką rozpulchniającą. Potem usuwane są ręcznie te zanieczyszczenia, z którymi nie poradziły sobie wcześniejsze etapy. Zabieg wieńczą dezynfekcja, maseczka i odpowiednio dobrany krem.

• Zabieg antytłusta skóra

Delikatny zabieg polegający na ograniczeniu wytwarzania łoju. Dostosowany indywidualnie pod potrzeby danej skóry twarzy.