Przebarwienia

Zapraszamy do skutecznej walki z przebarwieniami skóry. W naszej ofercie:

• Kwasy złuszczające (farmakologiczne)

W celu niemechanicznego złuszczenia naskórka często używa się rozmaitych kwasów owocowych. Kwasy AHA (alfahydroksykwasy) rozpuszczają się w wodzie, BHA (betahydroksykwasy) w tłuszczach. Łagodnymi (niezbyt skoncentrowanymi) kwasami przeprowadza się peelingi powierzchniowe. Polegają one na doprowadzeniu do złuszczenia naskórka na grubości 0,06-0,45 mm. Pomaga to oczyścić skórę, nieco ją wygładzić i lekko rozjaśnić przebarwienia.

Laser IPL

IPL w przeciwieństwie do zwykłego lasera wytwarza wiązkę światła rozproszoną, złożoną z promieni o różnej długości fali. Z tego powodu jego zastosowanie jest bardziej wszechstronne. Zabiegi z użyciem IPL obejmują fotoodmładzanie, zamykanie popękanych naczynek, usuwanie rumieni. Są także bardzo skuteczne w leczeniu trądziku. Laserem IPL można również usuwać zbędne owłosienie.

• Mezoterapia igłowa rozjaśniająca

Podobnie jak ogólna mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu płytko (1-2 mm) w skórę specjalnych preparatów. Celem zabiegu jest rozjaśnienie lub nawet likwidacja przebarwień. Koktajle wykorzystywane do tego zabiegu zawierają substancje, które nie tylko rozjaśniają istniejące przebarwienia, lecz także zapobiegają powstawaniu nowych. Uzyskuje się dzięki temu ujednolicenie kolorytu skóry, a także długotrwałą jej ochronę. Liczba powtórzeń zabiegu zależy od rozległości i natężenia barwy zmian, których chcemy się pozbyć.

przebarwienia skóry