Sucha skóra

Cierpisz z powodu przesuszeń skóry? Twoja skóra straciła jędrność? Masz wrażenie, że zaczyna delikatnie się łuszczyć? Pomożemy Twojej skórze zachować odpowiednie nawilżenie, dużo bardziej skutecznie od stosowania kremów nawilżających. Zapraszam do wyboru pośród następujących opcji:

• Zabieg nawilżający (oksybrazja)

Oksybrazja nazywana bywa też peelingiem tlenowo-wodnym. Polecana jest osobom, które nie mogą lub nie chcą korzystać z peelingów tradycyjnych (ścierających) czy chemicznych (rozpuszczających naskórek). Polega na skierowaniu na skórę strumienia powietrza i soli fizjologicznej pod bardzo wysokim ciśnieniem. Daje efekty podobne jak inne rodzaje peelingów, jednak jest od nich delikatniejsza. Ogromnym atutem oksybrazji jest to, że nawilża skórę nadzwyczaj skutecznie, choć zupełnie bezinwazyjnie i bez ryzyka niepożądanych reakcji.

• Peeling kawitacyjny

Ten rodzaj peelingu wykorzystuje działanie ultradźwięków. Przesuwana po wilgotnej skórze specjalna głowica zamienia wilgoć w parę. Powstające w ten sposób mikroskopijne bąbelki pękają, rozbijając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Zabieg oczyszcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Może być stosowany zarówno samodzielnie, jak i jako wstęp do dalszych zabiegów, np. masek.

sucha skóra

• Mezoterapia igłowa

Niektóre cenne substancje czynne mają tak duże cząsteczki, że ze zwykłych kosmetyków (wcieranych w skórę) nie są one w stanie przeniknąć przez naskórek. By przetransportować je w głąb skóry, stosuje się mezoterapię igłową, czyli wstrzykiwanie preparatów o bogatym składzie na głębokość 1-2 mm. Zwykle stosuje się serię 5-6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji efekt można utrzymać przez nawet 2-3 lata. Zabiegi wykonuje się najczęściej na skórze twarzy, ale można go zastosować także na innych partiach ciała.

• Zabieg kolagenowy ze złotą maską

Złoto to nie tylko cenny kruszec służący ozdobie, ale także wartościowa substancja kosmetyczna. Złota maska z kolagenem łączy dobroczynne właściwości metalu szlachetnego, który wykazuje działanie mikrobójcze, i związku organicznego, który stanowi podstawowy budulec skóry. Nakłada się ją na głęboko oczyszczoną skórę. Efekty to nie tylko widoczna od razu po zabiegu poprawa wyglądu skóry. Maska pobudza także produkcję kolagenu i elastyny.

• Mezoterapia mikroigłowa

Polega na wykonywaniu bardzo drobnych i gęstych płytkich nakłuć skóry. Zabieg wykonuje się specjalnymi rolkami pokrytymi igiełkami lub za pomocą specjalnego pena. Nakłucia pobudzają skórę do intensywnego procesu regeneracji. Dzięki temu spłycają się zmarszczki, znikają blizny, skóra staje się mocniejsza i jędrniejsza. Optymalne efekty osiąga się po przeprowadzeniu serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie.