Zbędne owłosienie

Zbędne owłosienie można usunąć z twarzy w pełni bezpieczny sposób. Zależnie od umiejscowienia, natężenia owłosienia i indywidualnych czynników, do wyboru mamy dwa rodzaje depilacji – woskiem lub laserową.

• Depilacja woskiem

To jedna z najpopularniejszych metod likwidowania zbędnego owłosienia. Polega na pokryciu skóry specjalnym płynnym woskiem, na który nakłada się pasy materiału. Po zastygnięciu wosku powstałe w ten sposób plastry usuwa się zdecydowanym ruchem. Dzięki temu włosy są usuwane wraz z cebulkami. To sprawia, że odrastają znacznie wolniej niż w przypadku stosowanego zwykle w domowym zaciszu golenia, które zwłaszcza na twarzy jest problematyczne.

• Depilacja laserowa

Depilacja laserowa pozwala zapomnieć o problemach związanych z innymi metodami usuwania zbędnego owłosienia. Dzięki temu zabiegowi unika się przede wszystkim wrastania włosków i powstawania stanów zapalnych. Wiązka światła laserowego niszczy melaninę (barwnik włosa), a z nią mieszki włosowe, co sprawia, że włosy nie odrastają lub odrastają po długim czasie, znacznie jaśniejsze i słabsze. Zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, ponieważ działa on tylko na włosy znajdujące się właśnie w fazie wzrostu. Seria kilku zabiegów powoduje, że skóra może pozostać gładka przez rok lub nawet dłużej.