Zmarszczki

Nasz tajny sposób na walkę z upływającym czasem…

• Botoks

Ten zabieg pozwala na spłycenie istniejących zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Wykonuje się go, wstrzykując w wybrane mięśnie twarzy toksynę botulinową, czyli jad kiełbasiany. Działanie botoksu polega na zahamowaniu przepływu impulsów nerwowych w obrębie nastrzykniętego mięśnia. Dzięki temu przestaje się on kurczyć i skóra na nim zaczyna się wygładzać. Działanie botoksu utrzymuje się zwykle przez 4-6 miesięcy.

• Plazma medyczna

Plazma to czwarty stan skupienia materii – obok postaci stałej, ciekłej i gazowej. Jest bardzo nietrwała, więc mimo że osiąga niesamowicie wysokie temperatury (5000-6000°C), nie stwarza zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. Plazmę wytwarza się dzięki działaniu łuku elektrycznego powstającego między głowicą aparatury a skórą. Działanie ogranicza się do niewielkiej powierzchni, pozwala więc na bezpieczne usuwanie np. blizn, zmarszczek, zmian potrądzikowych czy nadmiaru skóry (z powiek, okolic uszu itd.) bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Wysoka temperatura zabija drobnoustroje, zapobiegając zakażeniom i komplikacjom.

• Kwas hialuronowy

To wiążąca wodę w skórze substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, dlatego też zabiegi z jego użyciem są skuteczne i bezpieczne. Pod skórę za pomocą igły lub mikrokaniuli wprowadza się jedną z dwóch form kwasu. Forma nieusieciowana służy przede wszystkim poprawie nawilżenia skóry. Kwas usieciowany pozwala na wypełnienie zmarszczek. W obu przypadkach efekt utrzymuje się przez 6-18 miesięcy.